Zdjęcie poglądowe
uadrienn
Uwaga, wysokie temperatury!
Sprawdź lokalną prognozę pogody

Atak akity w Radlinie

Dramatyczny incydent miał miejsce w Radlinie, w którym 15-letnia dziewczyna i jej pies zostali zaatakowani przez agresywnego psa rasy akita. Sprawa nabiera dodatkowego dramatyzmu, kiedy dowiadujemy się, że to nie pierwsze takie zdarzenie - trzy lata temu pies ten zaatakował matkę dziewczynki.

Zdarzenie miało miejsce na ogródkach działkowych, gdy 15-latka spacerowała ze swoim psem na smyczy. Nagle z jednej z posesji wybiegł pies rasy akita i pogryzł nastolatkę oraz jej psa. Nastolatka doznała uszkodzenia mięśnia nogi, co wymaga długotrwałego leczenia. Kundelek również został ranny i wymagał opieki weterynaryjnej.

Po incydencie właściciel agresywnego psa opatrzył ranę dziewczynki, a jego żona wezwała pogotowie, policję i powiadomiła rodziców pokrzywdzonej. Zgodnie z relacjami, ojciec dziewczynki po przyjeździe na miejsce usłyszał sugestie, że to jego kundelek mógł sprowokować akitę.

Policja ukarała właścicieli aresztowanego psa mandatem karnym w wysokości 500 zł za niedopilnowanie psa. Jednak dla rodziców 15-latki, to nie koniec wyciągania konsekwencji. Rodzina zamierza złożyć pozew do sądu, domagając się od właścicieli psa odpowiednich zabezpieczeń, aby zapobiec dalszym atakom.

Co istotne, to nie jest pierwszy raz, kiedy ten sam pies pokazuje agresywne zachowanie. Trzy lata temu pies zaatakował matkę 15-latki, gryząc ją w ramię i udo. Sprawa nie miała wówczas konsekwencji prawnych na prośbę właścicieli psa, ale rodzina dziewczynki jest zdeterminowana, aby tym razem było inaczej.

Dostawa w 3h!

Zainstaluj nasza aplikację - zamów z dostawą do domu tego samego dnia.

W aplikacji znajdziesz również przydatne rzeczy, w tym listę aktualnie pracujacych lekarzy weterynarii w Szczecinie.Wszystkie treści zamieszczone na tej stronie są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, reprodukcja lub dystrybucja części lub całości materiałów bez wyraźnej zgody właściciela jest ściśle zabronione i może prowadzić do konsekwencji prawnych.

GODZINY PRACY

9:00 - 19:00

SOBOTA

10:00 - 16:00

ZAMÓWIENIA

883 901 501

SKLEP

91 885 31 31

Regulamin

Polityka