Zdjęcie poglądowe
Elanco
Uwaga, wysokie temperatury!
Sprawdź lokalną prognozę pogody

AdTab na kleszcze i pchły

AdTab, zawierające substancję czynną Lotilaner, to nowoczesne i wygodne w użyciu tabletki zabezpieczające psy i koty przed kleszczami i pchłami. Skuteczność działania leku utrzymuje się przez co najmniej 4 tygodnie po jednorazowym podaniu, co gwarantuje komfort i bezpieczeństwo naszym pupilom.

Dokarmianie, dbanie o higienę, regularne badania weterynaryjne - to tylko niektóre z obowiązków opiekuna zwierzęcia. Ale ważną kwestią, o której często zapominamy, jest również ochrona naszych pupili przed pasożytami zewnętrznymi, takimi jak kleszcze. Te niepozorne, ale niezwykle niebezpieczne stworzenia, mogą przenosić groźne dla zdrowia, a nawet życia zwierząt choroby. Na szczęście, dzięki najnowszym osiągnięciom nauki, możemy skutecznie zabezpieczyć naszych pupili przed kleszczami. Jednym z najnowszych i najbardziej skutecznych produktów na rynku jest AdTab, tabletki zawierające substancję czynną Lotilaner.

Lotilaner - nowoczesna substancja czynna

Lotilaner, znany także pod nazwą handlową Credelio, jest nowoczesnym insektycydem i akarycydem. Środek ten, dzięki swojej skuteczności i bezpieczeństwu stosowania, szybko zyskał uznanie zarówno weterynarzy, jak i właścicieli zwierząt.

Mechanizm działania Lotilanera polega na blokowaniu receptorów nikotynowych pasożytów, co prowadzi do ich paraliżu i śmierci. Lotilaner jest skuteczny przeciwko kleszczom i pchłom, zapewniając ochronę już godzinę po podaniu i utrzymując swoje działanie przez co najmniej 4 tygodnie.

AdTab - bezpieczeństwo i wygoda stosowania

Tabletki AdTab stanowią niezwykle wygodną formę zabezpieczenia zwierzęcia przed kleszczami. Mogą być podawane bezpośrednio lub dodane do pokarmu, co ułatwia ich podanie nawet najbardziej wybrednym pupilom.

Tabletki AdTab to nie zwykłe tabletki. Są aromatyzowane, o smaku mięsa, i wręcz smakowite dla twojego futrzanego towarzysza. Pożegnaj się z trudnościami związanymi z podawaniem leków. Wystarczy podać jedną z tych tabletek raz w miesiącu, podczas lub po posiłku, i obserwować, jak dzieje się magia.


Dzięki długotrwałemu działaniu jednej tabletki, AdTab gwarantuje ochronę przez co najmniej 4 tygodnie, co oznacza, że nie musimy pamiętać o codziennym podawaniu leku.

AdTab jest przeznaczony dla psów i kotów w każdym wieku i o różnej masie ciała. Dawkowanie leku jest proste i oparte na wadze zwierzęcia, co pozwala na dostosowanie dawki do indywidualnych potrzeb każdego pupila.

Ważne jest jednak, aby pamiętać, że jak każdy lek, również AdTab może wywoływać skutki uboczne. Dlatego zawsze przed rozpoczęciem leczenia należy przeczytać dokładnie ulotkę.

Skuteczność

We wszystkich poniższych badaniach zwierzęta miały naturalne infestacje.
Psy
W 12-tygodniowym badaniu na psach z pchłami, 128 psów było leczonych Credelio (nazwa handlowa Lotilanera) co cztery tygodnie, a 64 psy lekiem spot-on zawierającym fipronil, innym lekiem do leczenia infestacji pchłami. Badanie wykazało, że Credelio jest tak skuteczne jak inne leki w redukcji liczby pcheł w ciągu 12 tygodni, a psy leczone Credelio miały zmniejszoną liczbę pcheł o 99%.
W małym badaniu terenowym na psach z kleszczami, 47 psów zostało raz leczonych Credelio, a 35 psów lekiem spot-on zawierającym fipronil i inną substancję czynną, (s)-metopren. Badanie wykazało, że Credelio jest tak skuteczne jak inne leki w redukcji liczby kleszczy w ciągu czterech tygodni, a liczba kleszczy u psów leczonych Credelio zmniejszyła się o 100%.
Drugsze, większe badanie na psach z kleszczami obejmowało 127 psów leczonych Credelio co miesiąc przez 3 miesiące, podczas gdy 68 psów było leczonych lekiem spot-on zawierającym fipronil i (s)-metopren. Credelio było tak skuteczne jak inne leki w redukcji liczby kleszczy i zmniejszyło liczbę kleszczy o 99% w trakcie badania.
Koty
W miesięcznym badaniu na kotach z pchłami, 121 kotów było leczonych Credelio, a 61 kotów lekiem spot-on zawierającym fipronil i (s)-metopren. Credelio zmniejszyło liczbę pcheł o 97% w ciągu jednego miesiąca i było tak skuteczne jak inne leki.
W kolejnym trzymiesięcznym badaniu na kotach z kleszczami, 112 kotów było leczonych Credelio co miesiąc, a 57 kotów lekiem spot-on zawierającym fipronil. Credelio było tak skuteczne jak inne leki w redukcji liczby kleszczy i zmniejszyło liczbę kleszczy o 99% w trakcie badania.

Jakie są ryzyka związane z Credelio?

Ponieważ kleszcze muszą zacząć żerować na zwierzęciu, aby zostać zabite przez lek, nie można wykluczyć ryzyka przenoszenia chorób.

Dostawa w 3h!

Zainstaluj nasza aplikację - zamów z dostawą do domu tego samego dnia.

W aplikacji znajdziesz również przydatne rzeczy, w tym listę aktualnie pracujacych lekarzy weterynarii w Szczecinie.Wszystkie treści zamieszczone na tej stronie są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, reprodukcja lub dystrybucja części lub całości materiałów bez wyraźnej zgody właściciela jest ściśle zabronione i może prowadzić do konsekwencji prawnych.

GODZINY PRACY

9:00 - 19:00

SOBOTA

10:00 - 16:00

ZAMÓWIENIA

883 901 501

SKLEP

91 885 31 31

Regulamin

Polityka